Acacia Resort – Sycylia

Posted in SycyliaLeave a comment

Acacia Resort – czterogwiazdkowy, luksusowy hotel zlokalizowany niedaleko miejscowości Campofelice de Roccella na sycylijskim wybrzeżu Włoch. Hotel jest elementem rozbudowanego resortu wypoczynkowego otoczonego pięknym, naturalnym ogrodem. Leży 170 km od lotnika w Katanii oraz 60 km od znanej miejscowości Palermo. Hotel posiada własną plażę o charakterze piaszczysto-żwirowym, do której prowadzi łagodnie opadające zbocze; plaża wymaga posiadania dodatkowego obuwia.

Ten włoski Hotel oferuje 250 pokoi dwuosobowych z możliwością zorganizowania płatnej dostawki bądź wstawienia łóżeczka dla dziecka. Większość pokoi standardowych z sejfem, mini-lodówką z płatnymi przysmakami, TV, klimatyzacją, łazienką z wanną bądź prysznicem oraz suszarką do włosów, a także indywidualnym tarasem bądź balkonem zlokalizowanych jest w głównym budynku hotelu oraz w niewielkich, piętrowych budynkach w ogrodzie. Pokoje superior położone są wyłącznie na piętrze budynku głównego.

acacia-resort2Hotel Acacia Resort ceniony jest przez osoby, które chcą odpocząć w spokojnym, eleganckim miejscu, z dala od zgiełku centrum miast. Istnieje możliwość skorzystania z restauracji bądź baru na basenie, a także wynajęcia specjalnie rezerwowanego stolika na romantyczne okazje. Dla osób kochających muzykę sprawdzą się piano bar oraz organizowane w hotelu wydarzenia taneczne. Hotel posiada własny butik. Bezpłatnie dostępny jest wewnętrzny basen z serwisem plażowym, a także internet Wi-Fi w lobby. Istnieje możliwość wypożyczania sprzętów wodnych, uczestniczenia w zajęciach animacyjnych, głównie tanecznych, a także wizyta w SPA. Dla dzieci organizowany jest płatny mini-klub. To doskonałe miejsce dla osób, które lubią spędzać czas na łonie przyrody, w spokojnym miejscu.

Z hotelu do miejscowości Campofelice de Roccella codziennie kursują autobusy, podobnie jak i do miejscowości Palermo. To właśnie w to drugie miejsce warto się wybrać, aby spędzić dzień wśród sycylijskich zabytków. Warty uwagi jest choćby Pałac Normanów z XI wieku, leżący na fundamentach wcześniej wybudowanego tutaj pałacu arabskiego, jak również kategoria S. Rosalia z XII-wiecznymi mozaikami, mieszcząca w sobie królewskie grobowce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *