Cefalu Sea Palace – Sycylia

Posted in SycyliaLeave a comment

W poszukiwaniu ciekawego miejsca na spędzenie nadchodzących wakacji, warto jeszcze raz wziąć pod uwagę Sycylię. Ta słoneczna wyspa jest prawdziwym turystycznym rajem, liczne atrakcje sprawiają, że nie sposób tam się nudzić.  Podróżni odwiedzający sycylijski kurort Cefalu, powinni zarezerwować pokój w nowoczesnym hotelu Sea Palace.

Niewątpliwą zaletą obiektu jest jego położenie, hotel mieści się zaledwie 10 metrów od morza, dlatego chętnie wybierany jest przez amatorów plażowania. Również odległość do centrum miasteczka nie jest zbyt duża, dojdziemy tam w trakcie kilkuminutowego spaceru. Międzynarodowe lotnisko znajduje się 80 kilometrów od centrum Cefalu. Jednak goście hotelu mogą skorzystać z odpłatnego transferu tam i powrotem.

Goście hotelu mają do dyspozycji pokoje w dwóch standardach: normalnym i superior. W opcji podstawowej okna apartamentów wychodzą na spokojny ogród, pokoje posiadają bezpłatną klimatyzację, telewizor i telefon, sejf a także balkon. Natomiast wykupując opcję superior, goście otrzymują apartamenty z oknami wychodzącymi na morze. Na terenie obiektu znajduje się ponad 80 apartamentów, w każdym pokoju istnieje możliwość dostawienia łóżka.

Obiekt dysponuje prywatną plażą, o piaszczysto-żwirowym podłożu, goście hotelu mogą na niej bezpłatnie korzystać z leżaków. Na terenie Sea Palace mieści się również duży basen ze słodką wodą, z wydzielona strefą dla młodszych dzieci. Tutaj również można dowoli korzystać z leżaków oraz parasoli. Na szczycie budynku znajduje się taras widokowy, na którym można podziwiać panoramę miasta. Sea Palace dysponuje dwoma barami, oferującymi lokalne i zagraniczne trunki. Ogromnym atutem obiektu jest strefa SPA, dostępna odpłatnie dla gości hotelu. Na terenie całego hotelu można połączyć się z Internetem, bez dodatkowych opłat.

Cefalu to typowo turystyczny kurort, na położonej niedaleko hotelu promenadzie mieszczą się liczne bary oraz restauracje serwujące specjały lokalnej kuchni. Również centrum miasta oferuje wiele atrakcji, tamtejsza starówka każdemu na długo utkwi w pamięci. Jej największym zabytkiem architektonicznym jest monumentalna katedra z XII wieku, będącą mieszanką sztuki gotyckiej i mauretańskiej. Będąc na Starym Mieście koniecznie trzeba odwiedzić publiczną pralnię, zbudowaną w Średniowieczu przez Maurów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *