Citta del Mare – Sycylia

Posted in SycyliaLeave a comment

Citta del Mare – trzygwiazdkowy, położony praktycznie nad samym morzem hotel w zatoce Castellammare, we włoskiej Sycylii. Hotel leży ok. 7 km od miasta Terrasini, a także jedynie 19 km od lotniska w Palermo. Cały obiekt usytuowany jest w parku i otoczony przyrodą. Istnieje możliwość korzystania ze specjalnego tarasu Pontone, z którego bezpośrednio można wskoczyć do wody bądź przy którym można opalać się na kamieniach. Dodatkowo, ok. 5 km od hotelu usytuowana jest piaszczysta, prywatna plaża; dojazd z hotelu jest płatny.

citta-del-mare2Hotel zajmuje ogromny teren i oferuje 800 pokoi w aż 21 budynkach nawet pięciopiętrowych. Standardowy pokój dwuosobowy z możliwością dwóch dostawek posiada podstawowe wyposażenie – TV, telefon, self, lodówkę, a także dostęp do prywatnej łazienki z suszarką i prysznicem. Każdy pokój jest klimatyzowany od czerwca do września. Za dopłatą można zamówić łóżeczko dziecięce. Z każdego pokoju wychodzi się na zagospodarowany balkon bądź taras. Pokoje superior dla dwóch osób również mają możliwość zorganizowania dwóch dostawek. Prócz standardowego wyposażenia posiadają widok na morze oraz opcję korzystania z jednej z kameralnych restauracji na czas posiłków.

Hotel Citta del Mare doskonale sprawdzi się jako baza wyjazdowa dla osób, które cenią sobie rozrywkę i aktywność, a zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Przy samym hotelu znajdują się trzy różne restauracje oraz dwie pizzerie, parę barów czy włoska lodziarnia. Na terenie obiektu znajdują się cztery baseny ze zjeżdżalniami, którymi można dostać się wprost do morza. Prócz tego, do dyspozycji gości są korty tenisowe, boiska, zajęcia zorganizowane dla młodzieży, dzieci oraz dorosłych. Korzystać można za dopłatą z siłowni oraz SPA. Cały obiekt jest doskonale zagospodarowany i posiada choćby kioski czy pocztę oraz możliwość wynajęcia opiekunki dla dzieci.

Szczególnie warta uwagi jest całodzienna wycieczka do nieodległego Palermo, miasta mającego jeszcze starożytne korzenie i będącego dość ważnym miejscem we Włoszech. Warto wrócić tutaj uwagę na XIX-wieczną zabudowę oraz starsze zabytki, takie jak np. Pałac Normanów z XI wieku z piękną Capellą Palatiną z XII wieku – sklepieniem, które ozdobione zostało mozaiką.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *