Hotel Laconia – Sardynia

Posted in SardyniaLeave a comment

Laconia – czterogwiazdkowy, niezwykle stylowy hotel umiejscowiony we włoskiej Sardynii, niedaleko miejscowości Cannigione di Arzachena oraz kilkanaście kilometrów od portu Porto Cervo. Najbliższe lotnisko usytuowane jest 30 km dalej w Olbii. Hotel gwarantuje dostęp do dwóch piaszczystych, publicznych plaż. Jedna z nich, Cannigione, leży tylko 50 m od hotelu; do drugiej, oddalonej o 2 km można dojechać busem bądź kolejką.

Hotel złożony jest z budynku głównego oraz licznych bungalowów, został częściowo odnowiony w 2012 roku. Do dyspozycji gości pozostawia 170 pokoi w budynkach liczących do dwóch pięter. Pokoje standardowe dwuosobowe mogą być rozszerzone o dwie płatne dostawki; posiadają klimatyzację, łazienkę z suszarką i wanną bądź prysznicem, TV, sejf, minibar z płatnymi przekąskami w standardzie. Większość pokoi ma również balkon bądź taras. Istnieje możliwość bezpłatnego dostawienia łóżeczka dziecięcego. Widok na morze jest dodatkowo płatny. Pokój suite może pomieścić maksymalnie 4 osoby, jest o ok. 10m2 większy od pokoju standardowego i podzielony na sypialnię oraz salon.

laconia2Hotel posiada dość dobrze rozbudowaną infrastrukturę i sporą liczbę dodatkowych aktywności dla gości. Co więcej, pokoje urządzone są w typowym dla Sardynii stylu. Do dyspozycji gości oddana jest jedna restauracja z lokalnymi daniami oraz dwa bary, w tym jeden w pobliżu plaży. Na terenie resortu znajduje się basen do dyspozycji gości oraz brodzik; przy nich obowiązuje darmowy serwis plażowy. Prócz tego hotel organizuje liczne atrakcje dla gości, w tym również występy w amfiteatrze, animacje dla dorosłych i dzieci. Dostępne są również nastrojowy piano bar oraz boisko. Dodatkowo do pobytu zachęca również doskonale utrzymany ogród, który znajduje się na terenie całego ośrodka. To doskonałe miejsce na zażywanie odpoczynku na łonie przyrody.

Podczas pobytu w Laconii warto przede wszystkim zwiedzić Porto Cervo, gdzie znajduje się piękna, spora marina; miasteczko jest kurortem dla bogatych, dlatego warto również zwrócić uwagę na tamtejszą zabudowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *