Rocca Nettuno Tropea – Kalabria

Posted in KalabriaLeave a comment

Rocca Nettuno Tropea to chętnie odwiedzany czterogwiazdkowy hotel położony w mieście Tropea w Kalabrii, historycznej krainie Włoch. Hotel usytuowany jest na jednym z charakterystycznych obszarów tego miasta – wysokim klifie, sąsiadującym bezpośrednio zarówno z plażą, jak i nieodległym centrum Tropei. Najłatwiej dotrzeć tutaj autobusem bądź busem z położonego 60 kilometrów dalej lotniska w Lamezia Terme.

rocca-nettuno-tropeaSam budynek hotelowy jest bardzo luksusowy i umożliwia swoim gościom bezpośrednie dotarcie na leżącą 50 metrów dalej prywatną, piaszczystą plażę zarówno schodami, jak i specjalnymi dwiema windami. W hotelu znajdują się 264 pokoje standardowe przeznaczone dla dwóch osób, zlokalizowane w budynku głównym z widokiem zarówno na ogród, jak i otoczenie hotelu. Standardowe wyposażenie obejmuje łazienkę z suszarką do włosów oraz prysznicem, jak również mini-lodówkę, sejf, klimatyzację oraz TV. Część pokojów posiada również indywidualny balkon bądź taras. Dodatkowe pokoje o podwyższonym komforcie i standardowym wyposażeniu są dostępne w bocznych skrzydłach hotelu, z widokiem na morze oraz ogród. Możliwe jest również zakwaterowanie w specjalnych apartamentach dla rodzin, umieszczonych w bocznych budynkach hotelu oraz posiadających dodatkową sypialnię i prywatny taras z jacuzzi – przeznaczone są dla dwojga dorosłych oraz maksymalnie trójki dzieci z dodatkowo płatnym, dostawianym łóżeczkiem.

Hotel Rocca Nettuno Tropea oceniany jest jako bardzo dobrze zlokalizowany i ceniony z uwagi na dostępność prywatnej plaży. Posiada bardzo smaczną kuchnię, której spróbować można w jednej z trzech restauracji. Do dyspozycji gości są również dwie pizzerie z włoską pizzą, a także bezpłatne atrakcje dla dzieci, dostępność Wi-Fi w lobby oraz serwis plażowy. Istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wodnego, skorzystania z usług SPA czy licznych obiektów sportowych.

Odległe o niecały kilometr centrum włoskiej Tropei obfituje w starą zabudowę. Szczególnie warte uwagi jest sanktuarium benedyktyńskie znajdująca się na szczycie wzniesienia Santa Maria dell’Isola. Prócz tego, warte uwagi są również dwa zabytkowe pałace, w tym jeden z XIV wieku.

Opinie o hotelu można przeczytać:

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *