Rosette Resort – Kalabria

Posted in KalabriaLeave a comment

Rosette Resort – czterogwiazdkowy, ceniony hotel zlokalizowany na malowniczym klifie nad Morzem Tyrreńskim w mieście Parghelia, we włoskiej Kalabrii. Najłatwiej dotrzeć do niego autobusem bądź busem z położonego 55 kilometrów dalej lotniska w Lamezia Terme. Hotel posiada własną plażę, jednakże z uwagi na jej kamienisto-żwirkowy charakter niezbędne jest noszenie obuwia ochronnego. Plaża mieści się 200 m od hotelu – można do niej dojść bądź bezpłatnie dojechać specjalnie podstawianym busem.

rosette-resortHotel został odnowiony w 2013 roku. Mieści się na sporej przestrzeni w 35 budynkach jednopiętrowych, oferując jednocześnie 115 pokoi o klasycznym standardzie, z klimatyzacją, łazienką z prysznicem i suszarką, TV, telefonem i sejfem. Pokój mieści dwie osoby dorosłe z możliwością dostawki oraz bezpłatnym łóżeczkiem dziecięcym na życzenie. Każdy z pokojów posiada balkon bądź taras. Minibar oraz internet bezprzewodowy czy widok na morze dostępne są za dopłatą. Dla rodzin odpowiedniejszy będzie pokój dwuosobowy o sporej powierzchni, z możliwością dostawienia piętrowego łóżka dla dwojga dzieci.

rosette-resort2Hotel ceniony jest z uwagi na swój swojski, sielankowy charakter – niewielkie, białe domki umiejscowione na malowniczym klifie świetnie sprawdzają się dla osób szukających miłego odpoczynku z przyjaciółmi czy rodziną. Hotel posiada bezpłatny dojazd na prywatną plażę oraz leżaki i parasole. Kuchnia serwuje dania włoskie oraz międzynarodowe, a także wegetariańskie; w restauracji można prosić o fotelik dziecięcy. Na terenie ośrodka znajdują się dwa płatne bary, a także liczne atrakcje wodne, baseny, boiska i wypożyczalnie sprzętu. Hotel regularnie organizuje animacje czasu, w tym dyskoteki, aerobik, występy w amfiteatrze.

W okolicy warto odwiedzić położoną kilka kilometrów dalej miejscowości Tropea, a sanktuarium benedyktyńskim wybudowanym na malowniczym wzniesieniu. Podążając w drugim kierunku wzdłuż wybrzeża dotrzeć można autobusem do miejscowości Pizzo, gdzie znajduje się stary, aragoński zamek z XV wieku oraz barokowy kościół św. Jerzego z pierwszej połowy XVII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *